Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Tornalamada Uzman bilgisi ve İnovasyon

TANDEM Takım Tezgahları  INDEX Open House 2019 etkinliğine Değerli Müşterileriyle katıldı. Index Open House, 26-29 Mart tarihleri arasında Reichenbach/ Almanya’da düzenlendi ve tornalama ile ilgili çok sayıda yenilik tanıtıldı. Open House organizasyonuna dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok kişi katıldı. 873 firmadan katılan müşteri sayısı 1834’dü. Toplamda 2416 kişi ziyaret etti.

Uluslararası geniş bayi ağı ile birlikte, 6 adet üretim noktasına ve uluslararası satış-servis firmalarına sahip olan Esslingen Group firmaları, 1914 yılında kuruldu. Günümüzde  grup, dünya çapında 80 ayrı lokasyonda 2200’den fazla çalışana sahip. Oldukça yenilikçi ürün gamında ve ideal müşteri hizmetini sağlayabilmek için sunulan geniş servis hizmetlerinde kalite, güvenirlilik ve teknik bakımından öncü olmayı hedeflemektedir. 

17 makinanın tanıtımı yapılan organizasyonda bunlara ek olarak ileri dijitalleşme ve otomasyona sahip en son model üç yeni tezgah gösterildi: B400 (karşı iş milli), TNA400 ve C200 (iX center).

Index C200, otomasyonun ne kadar ileri seviyede olduğunun göstergesidir. Otomat torna tezgahı, yeni ve kullanıcı dostu tasarımıyla, dikey palet depolamasına sahip iXcenter robot hücresiyle sunuldu. Bu özellik, diğer Index ve Traub tezgahlarıyla birlikte opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Open House’da diğer ilgi çekici makine de özel uyarlanmış flanş ve şaft parçalarının hassas ve güçlü bir şekilde işlenmesi için tasarlanmış INDEX B400 üniversal tezgah... Artık bu tezgah karşı iş milli olarak daha esnek ve hassasiyete sahip işleme için de mevcuttur.

Index B400’ün tasarımına oldukça benzeyen TRAUB TN400 üniversal tezgah, Mitsubishi kontrollü olarak, tüm kullanıcılara ve Traub tezgahlarının potansiyel müşterilerine tanıtıldı. Bu tezgah güçlü kesim ve kapsamlı işleme opsiyonlarına sahiptir.

Index  ve Traub tezgahları farklı operasyonlar için çözüm sunmaktadır:  Çok Milli Otomat tezgahlar düşük maliyetlerle yüksek üretim garantisi vermektedir.  Karmaşık parçaların hassas işlemesi için mil tipi tezgahlar ve maksimum esneklik ve zorlu işleme görevlerini yerine getirmek için yeni nesil Index G-serisi tornalama merkezleri vardır.

Ayrıca Open House sırasında 29 farklı çözüm ortağı farklı inovasyonların tanıtımında bulunmuştur.  Uzmanlar işleme süreçlerindeki dinamiklerden bahsetmişlerdir; otomat konusundaki ve süreç entegrasyonuyla ilgili çözümlerini sunmuşlardır. INDEX uzmanları, taşlama ve poligon tornalama, yüksek hızlı diş çekme ve dişli teknolojiler hakkında görüşlerini paylaştı.