Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

TİAD üyeleri iftarda bir araya geldi

120 kişinin katılım sağladığı Geleneksel İftar Organizasyonuna TİADYönetimKuruluveüyelerininyanısıramuadildernekvesivil toplum kuruluşlarından temsilciler de iştirak etti. TİADGenelSekreteriPınarÇeltikci’ninmoderatörlüğündeyapılan açılış konuşmasının ardından her yıl olduğu gibi Haksan Makine Genel Müdürü Mehmet Somalı, iftar duasını gerçekleştirdi.

“Takım tezgahları sektörüne yön veren derneğimizi güçlü kılan, birliktelik duygusudur”
İftar duasının ardından TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu; “Her yıl olduğu gibi, bu yılki Ramazan ayında iftar vesilesiyle bir arada olmanın mutluluğunu taşıyoruz. Amacımız, iş hayatının yoğun koşuşturmacasında bir araya gelme fırsatını yakalayamayan üyelerimizi iftar vesilesiyle bir araya getirmektir. Bu sebeple gelenekselleşmiş olan iftarımıza iştirak ettiğiniz için her birinize teşekkür ederiz.

Aramıza katılan yeni üyelerimizle birlikte git gide büyüyen bir aile olmanıngururunuyaşıyoruz.TakımTezgahlarısektörüneyön veren derneğimizi güçlü kılan, bu birliktelik duygusudur. Ramazan ayınınbollukvebereketininsektörümüzüzerindeolmasınıve niyetlerinizin kabul olmasını dileriz” sözleriyle organizasyona katılanlara hoş geldiniz konuşması gerçekleştirdi.

MAKTEK Avrasya 2016’nın teması: Endüstri 4.0

Hakan Aydoğdu’nun ardından söz alan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, TİAD ve TÜYAP arasındaki güçlü birlikteliği vurgularken 11-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nın temasının dünyaya damgasını vuran Endüstri 4.0 olduğunu belirtti. Ayrıca Ege
bölgesi başta olmak üzere tüm Anadolu sanayicilerinin dört gözle beklediği MAKTEK İzmir Fuarı’nın çalışmaları konusunda düğmeye basıldığının da altını çizdi. 

 

Kaymakam Canbaba: TİAD üyeleri önemli roller üstleniyor

Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba da TİAD Geleneksel İftar Yemeği’nin onur konuğuydu. Canbaba, gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye sanayisinin gelişim yolunda TİAD üyeleri ve dernek faaliyetlerinin çok önemli roller üstlendiğini ifade etti. 

TAVAK Başkanı: TİAD’a büyük sorumluluk düşüyor

TİAD’ın Geleneksel İftar Yemeği’nin onur konuklarından biri de Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen’di. Hem Avrupa Birliği Uzmanı hem ekonomist olan Prof. Dr. Faruk Şen, Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecindeki yerine ilişkin ekonomik ve diplomatik bilgiler paylaştı. Türkiye’nin bir sanayi ülkesi olarak dünya pazarında fark yaratması için Türkiye takım tezgahları sektör mensuplarına ve TİAD üyelerine büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. 

Odeabank’tan yatırım brifingi

TİAD Geleneksel İftar Yemeğinde, her yıl bir ekonomist tarafından gerçekleştirilen sunum bu yıl Odeabank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun tarafından gerçekleştirildi. Sun, gerçekleştirdiği sunumda FED’in faizlerle ilgili yaptığı çalışmaların piyasalara etkisi, döviz kurlarıyla ilgili yılsonu tahminleri, yeni yatırım sistemleri hakkında bilgi paylaştı. 

TİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri, muadil sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve onur konuklarının sohbet ederek keyifli vakit geçirdikleri TİAD Geleneksel İftar Yemeği, 23:30’da son buldu.