Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Studer, favorit ile taşlamadaki sınırları kaldırıyor!

Studer, silindirik taşlama tezgahı imalatında, dünyanın en önemli markalarından biri… Şimdi de yeni modeli favorit ile küçükten büyüğe her ölçüdeki iş parçasının, tek tek veya seri üretimine olanak sağlayan eşsiz bir çözüm sunuyor. 

favorit’in puntalar arası mesafesi 400, 650, 1000 ve 1600 mm’dir. Hem kısa hem de uzun iş parçaları için uygundur ve her sektörde üniversal olarak da kullanılabilir. favorit yenilikçi dizaynıyla özellikle fiyat-performans yüksek değeriyle öne çıkıyor. 

CNC üniversal silindirik taşlama makinesi hem az adetli hem de seri üretimde kullanılabilir. Basit bir şekilde ölçme, balanslama sistemi, parça temas tespiti ve uzunluk ayarlama özellikleri ile değişik taşlama işlerine adapte olmaktadır. 

favorit’in üstün kabiliyetleri:

favorit, bütün Studer makineleri gibi sağlam granit gövdesi ile en yüksek hassasiyet, performans ve güvenilirlik sağlamayı taahhüt eder. Taşlama sırasında, yapılan işlemi net bir şekilde görebi-lirsiniz. Her 3 derecede otomatik pozisyon alabilen taş kafası, iç ve dış taşlama iş millerini taşıyabilir. 370 mm uzunluğundaki X ekseni sayesinde, bileme sistemi işmili, iş kafası veya puntanın arkasına yerleştirilebilir. Bu şekilde taş kafasına oluşabilecek herhangi bir çarpmanın önüne geçilmiş olur. Geometrik açıklamalar artık geçmişte kaldı. Bilemenin pozisyonu T-slotuna takılabilir ve manuel olarak ayarlanabilir. favorit’in soğutma sistemi gövdeye entegre edilmiş olup, gövdesi de ısı kontrollüdür. favorit’te aynı zamanda Z eksenindeki potansiyel deformasyon olasılığı ortadan kaldırılmıştır. “Aktif ısı kontrolü” makineye termik stabilite sağlar. 

Taşlama Yazılımı, tecrübesiz operatörler için bile kolaylıkla taşlama ve bileme program yazılımına olanak sağlar. Modern ve kullanıcı dostu olarak dizayn edilen dokunmatik ekran, operatörün kolay ve direkt olarak tezgahı kontrol etmesini sağlar. Arka ve yandaki servis kapıları sayesinde tezgahın kullanımında yüksek ergonomiklik sağlanmış ve kullanım verimliliği artırılmıştır. Studer ürünlerinin; geliştirme, imalat, montaj ve muayene esasları VDA 6.4 ve ISO 9001 normları kullanılarak yerine getirilmektedir.