Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

STAMA’da Yeni Model

 

STAMA, HSK-A100 takım tutuculu ve yüksek talaş kaldırma kapasiteli, frezeleme ve tornalama kabiliyetine sahip  MC338 TWIN modeli ile ürün çeşitliliğini büyük ölçekli üretim gamına doğru genişletmeyi hedeflemektedir.

Bu yeni dinamik modelde hız, sağlamlık ve rijitlik bir araya gelmiştir. Yüksek talaş kaldırma için bu konsept altında bir araya gelmiş bu özellikler sayesinde; imalatçıların beklentisi olan hem birim maliyet hem de sistem verimliliği ile en iyi ekonomik sonuçlara ulaşılmaktadır.

Bu yeni nesil işleme merkezi, otomotiv parçası imalatçıları başta olmak üzere orijinal ekipman üreticileri ve dökümhanalere hitap etmektedir.

Tabiri caizse her damla yakıttan maksimum verimi almak adına, otomotiv endüstrisinde motor içindeki basınç ve sıcaklığın arttırılması örneğinden yola çıkıldığında kullanılması istenen malzemelerin ısıl dayanımı yüksek ve alaşımlı oldukları sonucuna varılmaktadır. Sonuçta bu tür malzemelerin ortak özellikleri yüksek sertlik yanında tok, dayanımı yüksek olmalarıdır ki bu da talaş kaldırmanın daha zorlaştığı anlamına gelmektedir.

İşte STAMA’nın yeni MC338 TWIN modeli tam da bu talepleri karşılamak için tasarlanmış ve performansı geliştirilmiştir. Özellikle kamyon gibi büyük araçların “turbocharger” üretim adetlerini yıllık 60.000’in üzerine taşıyabilecek kapasiteye sahiptir.

İlgili Fotoğraflar