Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Sandvik’ten tüm malzeme çeşitleri için geliştirilmiş geometri: CoroDrill 860-GM

Talaşlı imalat sektörünün küresel ölçekli firmalarından Sandvık Coromant, CoroDrIll® 860 serisinin en yeni üyesini piyasaya sürüyor. Tüm malzeme çeşitleri için optimize edilmiş matkabı CoroDrıll 860; çok sayıda malzeme ve uygulamada, yüksek performanslı delik delme imkanı ile birlikte ayrıca daha fazla takım ömrü sunan üstün GM geometrisine sahiptir.

Yeni lansman, Sandvik Coromant'ın en popüler ürün serilerinin biri olan CoroDrill R840'tan geliyor. CoroDrill R840, şu anda Sandvik Coromant’ın karbür matkap portföyü içinde en çok satan ürünü durumunda. Ancak delik delme teknolojisindeki yeni gelişmeler, müşterilerin verimliliklerini artırma ve bu verimliliği koruma konusundaki ihtiyaçları, bir güncelleme zamanının geldiğine işaret ediyordu.

Daha uzun takım ömrü

GM geometrisine ek olarak CoroDrill 860'ın özellikleri arasında matkabın sadece uç kısmında PVD (fiziksel buhar biriktirme) teknolojisi ile sunulan yeni çok katmanlı kaplama kalitesi ve yenilikçi bir kanal tasarımı bulunuyor. Sonuç olarak çok sayıda malzeme ve uygulamada (genel mühendislik, otomotiv sektörleri dahil) gelişmiş delik delme özellikleri, önceki CoroDrill R840’a kıyasla çok daha uzun takım ömrü sunuyor.  

Matkabın en yenilikçi özelliklerinden biri olan gelişmiş geometri; stabiliteyi artıran çift, yataklama zırhı yüksek öz çapı ve güçlendirilmiş köşelere sahiptir böylece bunların hepsi uygulama güvenliğine ve delik kalitesine katkıda bulunur. Helis kanalına uygulanan polisaj talaş tahliyesini iyileştirmeye yardımcı olur ve delme işlemi sırasında ısı birikimini azaltır.

Metaller ve süper alaşımlarla rekabet edebilir performans

CoroDrill 860-GM'nin gelişmiş geometrisi, çelik, paslanmaz çelik, dökme demir ve sertleştirilmiş metaller dahil çeşitli malzemelerde kullanım için idealdir. Ayrıca bakır ve alüminyum gibi demir dışı metaller ile ısıl dirençli süper alaşımlarda rekabet edebilir bir performans sergiler. 

Sandvik Coromant Global Ürün Yöneticisi James Thorpe şöyle dedi: “Sandvik Coromant, pek çok farklı sanayi sektörü için işleme çözümleri sunuyor. Müşterilerimizin başlıca gereksinimlerinden ikisinin geliştirilmiş takım ömrü ve yüksek verimlilik olduğunu görüyoruz, buna göre tekliflerimizi her zaman geliştiriyoruz. GM geometrisi ile CoroDrill 860; otomotiv, genel makine, petrol ve gaz endüstrilerinde delik kalitesinin çok önemli olduğu uygulamalar için uygundur.” 

Thorpe, “Çok sayıda endüstriyel uygulama için gelişmiş bir çözüm sunmak, aynı zamanda ürün sunumumuzu kolaylaştırmak istedik” dedi ve ekledi: “Bunu, çeşitli malzemelerde üstün performans sağlayan tek, çok amaçlı bir matkapla başardık. Sunulan yüksek delik delme kalitesi, daha fazla tezgah esnekliği, daha kısa kurulum süreleri ile müşterilerimiz kesici takım stoklarını ve toplam üretim maliyetlerini de azaltabilirler. CoroDrill 860 ailesinin yeni ürünü ile mevcut müşterilerimize daha fazla imkan sunmaya devam ederken çok sayıda sanayi sektörüne ulaşmayı hedefliyoruz.”