Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Sanayimizin en büyük aktörleri de bizimle!

Bu yolda bizi yalnız bırakmayan sadece TİAD üyeleri ve tanıtımını üstlendiğimiz markalar değil… TİAD gibi, sanayi üretiminin sorumluluğunu sırtına alan endüstriyel sivil toplum kuruluşları da TT Magazin’i kendi sektörleri bazında inceliyor ve takip ediyor. Çünkü üretimi ilgilendiren her şey takım tezgahlarının, dolayısıyla TT Magazin’in de konusu. Yayın hayatımıza adım attığımızdan bu yana üretimi üstlenen farklı sektörleri temsil eden, sivil toplum kuruluşlarının sesini, TİAD’ın sesinden ayırmaksızın duyurduk. Üretim için, ülkemiz sanayisi için, kalkınmak için güç birliği yaptık. TT Magazin de bu güçlü işbirliklerinin ve dayanışmanın sözcüsü oldu. 

 

“Hayata geçirmek önemli ancak sürdürülebilir kılmak hepsinden önemli…”

Alper Kanca / TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı

15-20 yıl evveline dönebilsek; her alanda olduğu gibi yayın sektöründe de şimdikine kıyasla çok daha dar imkanların olduğunu görürdük. O zorlu yıllarda yayınlanmaya başlayan TT Magazin, mesleki bir yayın olmasına rağmen 17 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam ediyor. Vaktiyle bu öngörüde, vizyonda olan yöneticileri tebrik etmek lazım; öngörmek ve hayata geçirmek önemli ancak sürdürülebilir kılmak hepsinden önemli. 

Bugün geldiği noktada TT Magazin, gerek tirajı gerek dağıtım alanları ile örnek gösterilecek bir mesleki yayın konumunda. Dergiyi çıkaranlar birçok sektörü izliyor, gelişmeleri okuyucularına haber veriyor. TAYSAD olarak yaptığımız basın toplantılarında TT Magazin’den bir temsilci hep yer aldı. Dolayısıyla TT Magazin ile takım tezgahları sektörünün etkileşimde olduğu yurt içi-yurt dışı farklı sektör ve faaliyet alanlarındaki güncel gelişmeleri, hem basılı hem de dijital ortamda takip imkanı buluyoruz.  Okumayı sevenler mutlaka kağıda dokunmak ister, ben onlardan biriyim… Bu açıdan basılı olarak okumayı sevdiğim TT Magazin’e nice 100. sayılar diliyorum. Yayına hazırlanmasında emeği geçen tüm ekibi de kutluyorum.

 

“Üstün başarılarının devamını diliyoruz”

Yavuz Eroğlu / PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı

TT Magazin önemli bir boşluğu dolduruyor çünkü takım tezgahları fabrikalarımızda kullandığımız makinalarımız, ekipmanlarımız, kalıplarımız üretilirken kullanılan ana makine üreten makineler aynı zamanda bu makineleri sürekli formda tutmak ve randıman almak için de bakımları da yine takım tezgahlarıyla yapıyoruz. Dolayısıyla takım tezgahlarındaki teknolojileri takip etmek yenilikleri görebilmek ve sektörün durumu, sektörün sorunları ve sektörün yine kendi sorunlarına önerdiği çözümleri, TİAD’ın TT Magazin dergisinden takip etme imkanımız oluyor. 

Biz plastik sektörü olarak takım tezgahlarını, üretim aşamasında dinamo olarak kullanıyoruz. Dolayısıyla bu kadar yakın sinerji içinde olduğumuz sektörü de o sektörün başarılı dergisi TT Magazin üzerinden takip etme imkanı buluyoruz. TİAD yönetimine ve TT Magazin’de emeği geçen tüm ekibe bugüne kadar gösterdikleri başarılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında da üstün başarılarının devamını diliyoruz.

 

“Üretici ve kullanıcı arasında iyi bir ara yüz”

Hasan Basri Kayakıran / ENOSAD 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı

TT Magazin’i sektördeki gelişmeleri takip etmeleri ve haber sürecinde göstermiş oldukları ilgi ve alakanın yanı sıra yayın kalitesi açısından da başarılı buluyorum. Üretici ve son kullanıcılar arasında iyi bir ara yüz olarak misyonunu yerine getirdiğine inanıyorum. Sektörde bulunan firmalara katkısı açısından değeri yadsınamaz. Online dağıtım kanallarını genişletmesi, doğrudan ilgili olmayan potansiyel okuyuculara da ulaştırılması ile değerinin artırılması konusunda önemli bir fark yaratacağı düşüncesindeyim. Türkiye’de her gün, her kesimde çok güzel bir şeyler oluyor. Artık zaman bu iyi ve güzel şeyleri konuşma ve paylaşarak bu güzellikleri çoğaltma zamanı. “Daha yapılacak çok işimiz var, diyerek haydi, kolları sıvayalım ve güzellikleri paylaşalım.

 

“Sektörünün kalbinden çıkan bir dergi"

Mustafa Erol / AIMSAD Yönetim Kurulu Başkanı

Öncelikle TT Magazin Dergisi’nin 100. Sayısı vesilesiyle emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. 

TT Magazin Dergisi’nin, takım tezgahları sektörü özelinde büyük bir eksiği tamamladığını düşünüyorum. TİAD’ın da başarılı çalışmaları ile dolu dolu bir dergi olduğunu söyleyebilirim. 

Yukarıda da bahsettiğim gibi gerek takım tezgahları sektörünü gerekse faaliyet gösteren firmaların haberleri ile sektördeki teknolojik gelişmeler, mevzuatlar, makaleler ile ilgili çok detaylı ve güncel bilgileri edinebiliyoruz. Bizler gibi imalatçı sektörleri yakından ilgilendiren takım tezgahları sektörünü tek bir kaynaktan takip edebiliyor olmak ve ilave olarak dergiyi dijitalle de destekleyerek basılı yayın dışında ilgili haberleri ve reklam veren firmaları da birçok kişiye ulaştırabilmesi, bir yayının misyonunu fazlasıyla yerine getirdiğini ifade eder diye düşünüyorum.

Köklü bir dernek olan TİAD’ın da gücü ile TT Magazin, sektörel yayıncılıkta uzun yıllardır adından bahseder bir konuma geldi. Sektörün kalbinden çıkan bir dergi olmasına rağmen bununla yetinmeyip yıllar içerisinde sürekli kendini yenilemesi, gelişmeleri yakından takip etmesinin yanı sıra ilerleyen yıllarda dinamik ve genç kadrosuyla birlikte marka değerini çok daha yukarıya taşıyacağını düşünüyorum.

 

“Misyonunu hakkıyla yerine getiriyor”

İlhami Keleş / SAHA İstanbul Genel Sekreteri

2004’ten beri yayın hayatını sürdüren, günümüzde yaklaşık 4000 kişi ve firmaya ulaşan  TT Magazin’i, makine sektörüne yönelik yayınlar arasında  ciddi ve güvenilir bir kaynak olarak görüyoruz. TT Magazin’i gerek teknolojik içerikleri gerek firma tanıtımları, gerekse sektörel faaliyetlerdeki yenilikleri takip etmek açısından önemli bir kaynak olarak ele aldığımızda misyonunu hakkıyla yerine getirdiğini söyleyebiliriz.

SAHA İstanbul Kümelenmesi’nin Makine Komitesi olarak günümüzde iletişimin en önemli konuların başında geldiğini düşünüyoruz. 

TT Magazin dergisini de, makine alanında faaliyet gösteren firmalar arasındaki iletişimi artırabilecek, yerli üreticileri dünyadaki teknolojik ve ekonomik gelişmeler ile ilgili bilgilendirip vizyonunu geliştirecek bir haber ve iletişim kaynağı olarak değerlendiriyoruz. Bu açıdan bakıldığında, 

100. Sayısını yayımlayan TT Magazin’in yıllar içinde artan okuyucu sayısıyla, sektörümüzde Türkiye’nin önemli bir markası olma yönünde hızla ilerlediğini gözlemlemekteyiz.