Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Nachi Türkiye, Avrupa’yı da yönetecek

Nachi Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kırmacı, Nachi Robot Avrupa Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Kırmacı’nın her iki görevi birlikte yürüteceği belirtildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makina Mühendisliği’nden 2010 yılında mezun olan Kırmacı, 2019 yılında da Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesi aldı. Nisan 2012’de Nachi Türkiye Genel Müdürü olarak başladığı görevine sekiz yılı aşkın süredir başarıyla devam ediyor. Kırmacı, nisan ayı itibarıyla da Nachi’nin Almanya merkezi tarafından Nachi Robot Avrupa Genel Müdürü olarak atandı. Kırmacı aynı zamanda, 2016 yılından beridir de gönüllü olarak Oyuncu Alper Türedi’nin başlattığı iyilik hareketi “Bir Dileğim Var Derneği”nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor.

“Özel çaba sarf edeceğim”

Türkiye’deki birçok mühendislik firmasının teknik kabiliyetlerinin Avrupa ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çeken Kırmacı, Türkiye’de robotik otomasyon alanındaki firmaların, Avrupa genelinde daha büyük pay alabilmesi ve Türkiye’nin otomasyon ihracatının artırılması için özel çaba sarf edeceğini belirtti.