Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Kaliteye dair her şey Kalite 2019 da yer aldı!

Türkiye sanayisinin gelişiminde önemli bir rol üstlenen Kalite ve Kontrol Ekipmanları sektörünün tüm paydaşlarını 9’uncu kez bir araya getiren Kalite fuarı, 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturdu. Otomotiv tedarik sanayi, savunma sanayi,  havacılık, döküm sanayi ve kalıpçılık sektörleri başta olmak üzere tüm üretim sektörlerinde kullanılan, son teknolojiyle tasarlanan cihazların sergilendiği fuar kapsamında Endüstri 4,0’a uygun yeni nesil cihazlar ilgi odağı oldu. Kalite Fuar Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen Kalite Fuarını, TİAD, TÜBİTAK, TÜRKAK ve KOSGEB destekliyor.

“2017’ye kıyasla ziyaretçi artışıyla Kalite Fuarı sektöre umut verdi.”

KALİTE’19 fuarının oldukça verimli geçtiğinin altını çizen Kalite Fuar Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dağhan Mumcuoğlu, “Her anlamda oldukça verimli bir fuar dönemi geçirdik.  2017 yılına göre ziyaretçi sayımızda artış oldu. Fuarımıza katılan 56 firma 15 ülkeden 250 markayı temsil etti ve yeni nesil ürünlerini Kalite Fuarı’nda sergiledi. Sektör profesyonellerini çok başarılı bir şekilde ağırlayan fuarımız sonrasında katılımcı firmalardan gelen talep doğrultusunda 2 yılda bir düzenlediğimiz fuarı her yıl düzenleme kararı aldık ” dedi. Ülkemiz savunma ve havacılık sanayiine verdiği destek ile bu sene daha da öne çıkan fuarın konu başlığı ise Kontrol, Otomotiv, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Test Ekipmanları, Metroloji ve Endüstriyel Yazılım Fuarı olarak tekrar düzenlendi.

 

TİAD’ın ölçümcü üyeleri, fuarda aktif rol oynadı

Kalite, kontrol ve metroloji sektörünün buluşturan Kalite’19 Fuarı’na TİAD, üye markalarıyla birlikte katıldı. Kalitesiz bir endüstrinin olamayacağını ve takım tezgahlarının burada önemli bir görev aldığını söyleyen TİAD Başkanı Fatih Varlık, otomotivden medikale, havacılıktan savunma sanayisine kadar bütün sektörlerin kaliteli ve güvenilir üretim yapabilmesi için çalıştıklarını belirtti. 

Bütün diğer makinelerin imalatını sağlayan ve bu özelliği ile Türkiye ekonomisi açısından stratejik öneme sahip olan takım tezgahları sektörü çatı örgütü Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ile birlikte Kalite’19 Fuarı’na katıldı. 23-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuara TİAD üyeleri de katılım sağladı. 

TİAD Başkanı Fatih Varlık, fuara takım tezgahları sektörünün sanayinin kaliteli ve güvenilir üretim yapabilmesine olanak sağlayan ürünleriyle katılım sağladıkları söyledi. Otomotiv, savunma, havacılık, medikal ve kalıp gibi sektörlerde çarpan etkisi yaratan ve 2018 yılında ülke ihracatına 20 milyar dolar katkı sağlayan takım tezgahları sektörü olarak Türkiye’nin daha güçlü bir sanayiye sahip olması için çalıştıklarını dile getiren Varlık, şunları kaydetti: “Biz sektör olarak biliyoruz ki kaliteli üretim için kullanılan makinelerin bu parametrelerde üretilmesi gerekiyor. Çünkü kalitesiz bir endüstrinin var olabileceğine inanmıyoruz. Bu noktada sektör olarak kaliteli ve güvenilir üretim için çalışıyor, bu bakış açısıyla da iş süreçlerimizi yönetiyoruz.  Fuarda sergilediğimiz ürünler, ürünün üretimi sonrasında malzemenin yeterli kalitede olup olmadığını test etmek için kullanılıyor.” 

 

İlgili Fotoğraflar