Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Hyundai Wia: “Başarısı, Akmakina'yı Avrupa’da lider kıldı”

Akmakina,  çeyrek asrı aşkın süredir temsilciliğini yürüttüğü Koreli Hyundai Wia’nın Başkan Yardımcısı Tae Hyung Kim’i ve ekibini Bayrampaşa’daki merkezinde ağırladı. 

Akmakina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Genel Müdür İsmail Akyüz ve CFO Burcu Akyüz’ün ev sahipliğinde Hyundai Wia Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tae Hyung Kim ve beraberinde Kore’den gelen heyet, firmanın Bayrampaşa’daki merkez ofisinde ağırlandı. Akmakina Yönetim Kurulu,  Hwundai Wia’ya yılsonu değerlendirmesi ve 2020 hedeflerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Akmakina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Tae Hyung Kim’e Osmanlı motifleri içeren bir şekerlik hediye etti. 

Hyundai Wia Başkan Yardımcısı Tae Hyung Kim, Türk pazarına, partneri Akmakina ve 2020 yılına ilişkin görüşlerini paylaştı: 

“Takım tezgahları özelinde Türk pazarı zengin bir pazar ve istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Türkiye sanayisi geliştikçe, üretim arttıkça; takım tezgahlarına duyulan ihtiyaç da her geçen gün artıyor. Haliyle ihtiyaçlar arttıkça markamızın Türk pazarındaki varlığı da günden güne güçleniyor. Elbette Akmakina’nın bu konudaki rolü tartışılmaz. Türk sanayisinin ihtiyaçlarını saptama, çözüm geliştirme, iyi bir satış politikası, kaliteli satış sonrası hizmetler ve alanında uzman kadrosuyla verdiği servis desteği; Akmakina’yı Hyundai Wia temsilciliğinde Avrupa’nın lideri kıldı. Geçtiğimiz yıl takım tezgahları kullanımı ve satışında Avrupa ülkelerinin durumu çok iyi değildi ancak Türk pazarı krizlere göre daha esnek bir yapıya sahip. Haliyle markamız, dünyadaki gerilemeye rağmen, Akmakina’nın dinamizmiyle bu coğrafyadaki aktivasyonuna devam ediyor. 2020, Akmakina’yla işbirliklerimizin güçlendiği bir yıl olacak. Hyundai Wia ve Akmakina olarak 30 yıldır birlikte yol alıyoruz ve gelişen Türk sanayisine Kore kalitesiyle CNC sunuyoruz. Ayrıca gelecek üç yıl içerisinde sunacağımız yeni modellerimizin de müjdesini vermek isteriz, böylece marka imajımız da kendini yenileyecek.” 

 

İlgili Fotoğraflar