Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Her güçlü ekibin arkasında işinin ehli bir yönetim vardır!

TİAD’ın eski yönetimlerinden yeni yönetimlere, büyütme ve geliştirme sorumluluğuyla bıraktıkları bir mirastır aslında TT Magazin. Sivil toplum kuruluşlarının yapısı klasik işletmelerden farklı… Sorumluluk ağırdır. Çünkü bir kişinin değil, derneğin tüm üyelerinin ve sektörün ortak çıkarlarına hizmet etmekle yükümlüdür yönetim kurulu üyeleri. Derneğimizde yönetim kurulu üyesiyseniz kendi döneminizde sektörü en iyi şekilde temsil etmek üzere çalışırsınız ve genel kurula yönelik ciddi sorumluluk taşırsınız. Biraz da ateşten gömlek giymeye benzer ama gereklidir ve giyersiniz. Bu sebeple dernek bünyesinde herhangi bir kararı almak kolay değil... Çok düşünmek, herkesi düşünmek, çok tartışmak, çok araştırmak zorunda kalırsınız. Alacağınız kararın nerelere ulaşacağını kestirmek, sonuçları konusunda fikir yürütmek de cabası. TİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, misyonunu en doğru şekilde yerine getirebilmesi için TT Magazin hakkında karar alırken ince eleyip sık dokur ve yoğun mesai harcar. Hem sektöre ve derneğe yönelik bir empati hem de mükemmeliyetçilikle yaparlar bunu. Ama her şeyden önce bu derginin profesyonelliğine ve markanın gücüne inanarak, benimseyerek, içselleştirerek yaklaşırlar TT Magazin’e. Bu da işinin ehli bir dernek yönetimiyle çalışmanın en güzel tarafıdır. İşte, TİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin gözünden TT Magazin…

 

“TT Magazin’de biz varız, bizim meselelerimiz var!”

Murat Akyüz / TİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Özellikle son 10 yılda kendini geliştiren, temsil ettiği sektörün teknolojileri gibi kendini sürekli yenileyen bir TT Magazin’le karşı karşıyayız. Takım tezgahları sektörünün sesini duyurmak ve tanıtım ihtiyaçlarını karşılamak üzere eski yönetim kurullarından bize miras kalan TİAD Basın Yayın İktisadi İşletmesi, üstlendiği misyonu heyecanla sürdürmeye devam ediyor. Hem de tam 17 yıldır… Bazen “Bu sayı elimize ulaşmadı, acaba bir sıkıntı mı var” diye yakın olduğum sanayici okurlar tarafından arandığımda anlıyorum ki dergimiz hala takip edilirliğini sürdürüyor. Adetleri doğru, dağıtımı doğru, içerik doğru, tasarım doğru… Üstelik dernek üyeleri de fikir, tanıtım ve mühendislik konularında desteğe hazır şekilde dergimize arka çıkıyor. TT Magazin’in başarısının en büyük kaynaklarından biri TİAD üyelerinden aldığı güçtür.  TT Magazin, sanayicilerin sektörümüzden haber alma ihtiyacını tam olarak karşıladığı gibi önemli geliştirilmesi veya revize edilmesi gereken konular hususunda kamuoyu oluşturuyor. Dergimiz, elimize her ulaştığında merak ve heyecanla inceliyorum. Çünkü orada biz varız, sektörümüz var. Dernek üyelerimiz, omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımız, meslek büyüklerimiz, bizim meselelerimiz var. Sürdürülebilirliğini ve gelişimini izlemek gurur verici… Sektörümüz her geçen gün ülkemiz sanayisine daha fazla yön veriyor. Hal böyleyken sektörümüzün en yüksek sesi olan TT Magazin de yaptığımız işte söz sahibi! Her sayısı hem içerik hem tasarım hem de fikir olarak adeta oya gibi işleniyor. Nice 100 sayılara! 

 

“Sektörün doğasına hitap edip sürekli yenileniyor”

Nihan Dirin / TİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Sektörün kendisinden haber almak çok önemli… İşte TT Magazin bunun için var. Elinizde tuttuğunuz dergi takım tezgahlarına, üretime ve sanayinin ta kendisine hitap ediyor. Sadece Yönetim Kurulu Üyesi bulunduğum derneğin resmi yayın organı olduğu için değil, ilgimi çektiği ve sanayiye hitap ettiği için TT Magazin okuyorum. Son yıllarda markalaşmasına ve bilinirliğinin artmasına hem TİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi hem de okuru olduğum için gururla tanık oldum. TT Magazin, alanında parmakla gösterilen yayınlardan ve rahatlıkla belirtebilirim ki: Fark yaratıyor. Dergimiz, bunu başarmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip. Yayın politikası konusunda ikilemde kaldığımız konularda bizi yönlendirmelerine ve ikna etmelerine fırsat veriyoruz çünkü alanında uzman olan ekibimize çok güveniyoruz. Ekibimizin destek istediği noktalarda da yönetim olarak desteğe hazırız. Çünkü TT Magazin’in “en iyisi olmak” gibi bir kaygısı var ve bu çabaya kayıtsız kalmamız mümkün değil... Ayrıca güncellenmiş ve yepyeni üretim teknolojilerini izlemek için bir fırsat olduğu gibi sanayimizin hikayesini dinlemek, anlamak, tecrübelerden faydalanmak için de önemli bir yayın. Üstelik basılı mecra okumayı sevmeyen kitlenin bile merakla takip ettiği bir yapısı var.  Dijitalleşmeye yönelik çabasını sürdürüyor ve gelecekte dijitalleşerek daha büyük kitlelere ulaşacağına dair inancım tam!  Çünkü TT Magazin,  temsil ettiği sektörün doğasına hitap ediyor ve çağa uyum sağlamaya önem veriyor. 

 

“Arka planında büyük bir amaç ve emek var”

Barış Güleryüz / TİAD Sayman Üyesi

TT Magazin, sektörümüzü en iyi ve en güzel ifade eden dergi...  Bizim önümüze basılmış son haliyle geliyor ve öylece alıp inceliyoruz. Ancak bize gelene kadarki aşamanın arka planında ciddi bir fikir, emek ve amaç yatıyor. Türkiye’nin üretim gücünü artırmaya; gelişmeleri, ihtiyaçları sanayiciler ve kamuyla buluşturmaya yönelik bir amaç… Kar amacı gütmeyen bu yayının en büyük arzusu: Türkiye sanayisinin gelişmesi. Haberden röportaja, fuardan seminerlere koşan tüm gayreti de işte bunun için! Tanığız, arkasındayız ve destekçisiyiz. Derginin içeriğinde barındırdığı sadece takım tezgahları sektöründeki son teknolojiler değil. Bir sanayi ülkesi olmadaki sürecin zorluğu, umudu ve çabanın satır aralarında okunmasıdır. TT Magazin amaçları, gayretleri ve hayalleri için sevilmiş ve Türk sanayiciler tarafından bağra basılmış bir dergi. Dünyanın dijitalleştiği bu çağda, basılı bir mecra olarak yola devam etmek zor olsa da TT Magazin bu işi çok güzel başarıyor. Zira okur kitlesi, dergiyi hala masasında görmek isteyenlerden… TT Magazin ise bir yüzünü dijital yayıncılığa dönmüş olarak içerik üretmeye ve bunu güzel bir tasarımla masanıza koymaya odaklanmış durumda. Yönetim Kurulu Üyesi bulunduğum TİAD’ın dergisinin, ülkedeki sesinin git gide yükselmesinden gurur duyuyorum. Ve inanıyorum ki her sayısında marka kimliği güçlenecek ve yaptığı işe değer üstüne değer katacak.

 

“Sektörün nabzı TT Magazin’de atıyor”

Mustafa Kızılcık / TİAD Yönetim Kurulu Üyesi

TİAD çatısı altında bulunan TT Magazin, sektörümüzdeki olan biten her şeyi en iyi şekilde yansıtmaktadır. Bu durum TT Magazin’i sektördeki en güçlü iletişim kanallarından biri haline getirdi. TT Magazin benim için sadece bir endüstriyel dergiden ibaret değil, aynı zamanda sektörümüzün haber portalı görevini yerine getiriyor. Sektörümüzle ilgili en güncel haberleri, trendleri, sektörümüzün yeni ürünlerini takip ettiğimiz değerli bir mecra.                                                             

İçerikleri heyecan verici ve önemli bilgileri içeriyor. Online dergi yayına girdiğinde şirket çalışanlarımıza da iletiyorum. Böylece şirket çalışanlarımızın da sektörümüzle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını sağlıyorum. Gerek içerik elde etme yollarının kolaylaşması gerek tanıtım faaliyetlerinin artması gerek ise dergimize artan talep, TT Magazin’in doğru yolda olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu dergi için çalışan Basın- Yayın Komitesi’nde de çalışmaktan onur duyduğumu belirtebilirim. 

“Basılı yayınlar günden güne zayıflarken TT Magazin nasıl güçlendi?” sorusunu sormamak mümkün değil. Başardık çünkü dergimiz hedef ve okur kitlesini çok iyi tanıyor, onların alışkanlıklarını takip ediyor ve her sayısında sanayicilerin bir dergide aradıklarını bulmalarını sağlıyor. TT Magazin basılı ve online formatında uzun yıllar sektörümüzün en güçlü iletişim kanalı olarak yerini alacaktır. Sektörün nabzı TT Magazin’de atıyor. Her sayıda her sayfasını zevkle inceleyip okuyorum. Özellikle sosyal medya paylaşımları bana ilham veriyor. TT Magazin’in 100. sayını tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

 

“Sektörümüzü geliştirecek her türlü yayının arkasındayız”

Cem Şirolu / TİAD Yönetim Kurulu Üyesi

2004’ten itibaren okuyucu kitlesini artırarak yoluna devam eden TT Magazin, günümüzde sanayi sektöründeki gelişmeleri takip edebileceğimiz ana mecra haline geldi. Bu serüvende TT Magazin’in itici gücü, sektördeki yenilikleri ve değişimleri yakından takip ederek kaliteli içeriği okuyucu kitlesi ile buluşturmasıdır. Yayın hayatı boyunca sayfalarında yer verdiği marka çeşitliliği düşünüldüğünde 100. sayıya ulaşması da sürpriz değil. Bu noktada TİAD olarak sanayi sektöründe kaliteli yayınlar yapan TT Magazin’i desteklemekten gurur duyuyoruz. Sektörümüzü geliştirecek her türlü yayının arkasındayız. 

 

“Aidiyet, dergimizin güç kaynağı”

Mehmet Tarkan Demiral / TİAD Yönetim Kurulu Üyesi

TT Magazin sektörümüzün birliğini temsil ediyor, yayın hayatına başladığı günden beri üyeleri ile paralel gelişen gözbebeğimiz... Kesinlikle misyonunu yerine getiriyor.  

Özellikle pandemi döneminde iletişim konusunda problemler yaşarken TT Magazin gibi mecraların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. TT Magazin, pandemide firmaların yakaladığı başarıları da aktardığı için sektörün motivasyon kaynağı da oldu. Günümüzde sanayi sektöründeki firmalar, dijital dönüşümlerini gerçekleştirmektedir. TT Magazin de hem bir dergi olarak kendi bünyesinde bu değişimi gerçekleştirirken hem de firma başarı hikayelerini yayınlayarak sektördeki dönüşüm hızını artıracaktır.

Günümüzde daha çok elektronik ortamda yayın takip edilse dahi TT Magazin, her meslektaşımızın, her müşterimizin masasında bulacağımız bir yayın. Okuyucunun refleksini duyarlı bir şekilde takip ederek her an gelişmeye açık bir yapısı var. Derneğimizin çatısı altında bulunan tüm firmaların rekabet ederken bile saygıyı elden bırakmadan, ortak değerlerimizden biri olarak TT Magazin’i sahiplenmeleri, gerek Basın-Yayın Komitesi gerekse de dergimiz çalışanlarının aidiyet duygusu, en önemli gücü TT Magazin’in. Sadece reklam verenini koruyan değil, içeriği ile sektörün nabzını tutan bir duruşu var derginin. Bu sebepten okurların ilgisi hiç kaybolmuyor. Her zaman hakkında olumlu duyumlar alıyorum. 

Derginin geleceğinde daha fazla yenilik var. Sürprizlere hazırlıklı olun! Çok daha fazla keyif alacağımız yeni bir süreç geliyor.