Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Güriş’ten tek başına bir atölye niteliğindeki KITAMURA Supercell Serisi

Güriş, ülkemizde son yıllarda çok aktif hale gelen ve gurur vesilesi olan savunma ve havacılık sektörünün ilgisini cezbedecek bir modeli Türkiye sanayisinin ihtiyaçlarına sunuyor. Güriş’in temsilciliğini yürüttüğü Kitamura Supercell HX300G / HX400G, bilhassa savunma ve havacılık sektörlerinde beklentileri fazlasıyla karşılamaya aday. 

Güriş, Kitamura’nın Supercell HX300G / HX400G CNC 5 Eksen Yatay İşleme Merkezi ile 80 adet palet değiştirmeye olanak tanıyan (standart 20 adet) APC sistemiyle; operatör müdahalesine gerek olmaksızın farklı parçaları aynı yüklemede işleme imkanı sunuyor.  Makinenin sürekli imalatta tutulması verimliliğe büyük katkı sağlıyor. Parçaları bir bağlamada, dar tolerans aralıklarında, ölçü güvenirliliğiyle hızlı işlemektedir.

Bildiğiniz gibi her sektörde er ya da geç bir maliyet baskısı oluşmaktadır. Parçaların, işlemler sırasında makineler arasında gezdirilmesi hassasiyeti olumsuz etkileyip makinelerin duruş sürelerini uzatmaktadır. Bu da doğal olarak imalat maliyetlerini olumsuz etkiliyor. Makineyi sürekli imalatta tutmak ise çoklu palet yapılı makineler ile mümkün oluyor. Kitamura Supercell Serisi CNC Yatay İşleme Merkezleri, bu anlamda tekil gövdede başlı başına bir atölye meydana getiriyor.