Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

FANUC’un “Yeni Dünya Standardı” sunan kontrol ünitesi: 0i-F Plus

FANUC 0i-F Plus serisi, 0i-CNC serisinin en son modelidir. Bu model dünya çapında 1.3 milyon adet satarak popüler olan 0i-F serisinin yerini almıştır ve performansıyla FANUC kalitesini bir adım ileri taşımıştır.

FANUC’un kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edilen kullanıcı arayüzü iHHMI, 0i-F Plus ile de sunulmaya başlanmıştır. Sezgisel menü simgeleri, yeni görsel tasarımı ve hareketli özellikleri ile karmaşık işleme operasyonları kolaylaştırır, en karmaşık programlara ve fonksiyonlara bile kolayca erişilebilir. FANUC’un 30i-B serisi ile iHMI’a zaten aşina olan kullanıcılar, 0i-F Plus serisinin kullanımını çok kolay bulacaklardır. Ayrıca operatör arayüz donanımı, koyu temalı yeni modern tasarıma sahiptir.

0i-F Plus, hassas yüzey teknolojisi ve hızlı çevrim süresi teknolojisi gibi FANUC kontrol teknolojilerini içerir. Hassas yüzey teknolojisi size parçanızın yüzey kalitesini arttırmanız için bazı fonksiyonlar sunar. Hızlı çevrim süresi teknolojisi, parça programlarınızın yürütme süresini iyileştirmenize ve işleme süresinin azaltılmasına yardımcı olur.

0i-F Plus ile kişiselleştirme fonksiyonları sunulmaya başlanmıştır. FANUC PICTURE, FANUC CNC üzerinde özelleştirilmiş İnsan - Makina Arayüzlerini (Human-Machine Interfaces-HMI) kolay bir şekilde tasarlamak ve uygulamak için zengin fonksiyonlar ve araçlar sunar.  Macro Executer, teknoloji çevrimleri gibi yeni fonksiyonları kolayca entegre etme imkanı sunar. 

C-Language Executer ile FANUC CNC’nizi çok esnek bir şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Bu size makina fonksiyonlarınızı özelleştirmek için bir çok seçenek sunar. Bunlar gibi diğer pek çok kullanışlı fonksiyonu standart olarak sunan 0i-F-Plus, bir çok farklı kontrol uygulaması için ideal ve kullanıma hazır bir çözümdür.