Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

ERKAN CNC’den yeni teknolojiler: “5 Eksenle rekabet gücünüzü artırın”

ERKAN CNC’nin temsilciliğini yaptığı AXILLE markası, 5 eksen işleme çözümleri arasında global pazarlarda iddialı çıkışıyla dikkat çekmekte. Marka, küçük atölyelerden büyük ölçekli imalat taleplerine cevap veren 5 eksen makinelerini Türk sanayicilere sunuyor.  

Beş eksenli işleme, bir parçayı veya kesme takımını aynı anda beş farklı eksen boyunca hareket ettirmek için bir CNC kontrol kullanmayı içerir. Bu, çok karmaşık parçaların işlenmesini sağlar, bu nedenle 5 eksen özellikle havacılık ve medikal uygulamaları için popülerdir.

Beş eksenli işlemenin ana avantajı, karmaşık şekillerin tek bir bağlama ve ayarlamada işlenmesidir. Bu, bir dizi bağlamada işin gerçekleştirilmesine kıyasla daha fazla işleme verimliliği sağlar ve ayrıca fikstürlerin hazırlanması için gereken zaman ve maliyeti önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, çoklu ayarlarla, parça hareket ettirildiğinde her zaman yanlış pozisyonlama olasılığı vardır.

AXILE G Serisi: İnovasyon ödüllü tezgah

Takım tezgahları alanında dinamik bir ülke konumunda olan Tayvan’da iddialı inovasyon şirketi olarak kendini ifade eden Buffalo Machinery, CNC işlemede yenilikçi pek çok teknolojinin patentini aldı. “Akıllı fabrika” sisteminin adımları olarak tanımlanan bu yenilikçi teknolojiler AXILLE markasının 5 eksen teknolojileriyle tüketiciye sunulmakta.

AXILE G Serisi makineler, Endüstri 4.0 üretim ortamı için yüksek hızlı 5 eksenli dik işleme merkezleridir. Buffalo’nun patentli SMTTM (Akıllı İşleme Teknolojisi) ve ARTTM (AXILE Güvenilirlik Teknolojisi) entegrasyonunu bir araya getirerek yüksek doğruluk, güvenilirlik seviyelerine ulaşmayı sağlar ve bakım maliyetlerini minimuma indirir.

Tayvanlı Buffalo Machinery yetkilileri, AXILE G5, G6 ve G8 model makinelerle kalıpçılık, havacılık, otomotiv ve medikal endüstrilerinin kaliteli imalat gereksinimlerini karşıladıklarını kaydetti. Makine, karmaşık iş parçalarını işlerken en iyi çalışma koşullarını elde etmek için avantaj sağlayan portal konstrüksiyona sahip.

AXILE V5X, grafit frezeleme için 5 eksen dik işleme merkezi

AXILE V5X kompakt tasarımı ile küçük atölyeler için ideal bir seçimdir. Küçük ve karmaşık iş parçalarının Ø210x350 mm ölçülerinde işlenmesi için uygundur. C tipi makine yapısı Z ekseni ve spindle başlığının yüksek rijitliğini garanti eder. Yerleşik 25 bin rpm iş mili, yüksek hızlı grafit frezelemede üstün performans sergiler.

V5X, 5 eksenli eşzamanlı işleme kapasitesi sunar. Döner tabla ile kullanıcıların karmaşık parçalar üretmek için birçok kurulumu en aza indirmesine yardımcı olur. Başlık (±120˚), en yüksek dinamikleri ve doğruluğu sağlamak için tork motoru ile çalıştırılır. V5X kontur işlemede yüksek hassasiyet gösterir.

V5X, AXILLE’nin Akıllı İşleme Teknolojisi ile üretilmiştir ve işleme sırasında hassasiyeti artırma ve mil titreşimini azaltma yeteneği sağlar. Kullanıcılar Heidenhain, Siemens, Fanuc kontrol sistemlerinden birini seçebilir.

İlgili Fotoğraflar