Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

 • EURO 
 • DOLAR 
 • İstanbul : °C

DMG MORI dünyaya duyurdu İsim: M1 Yeni Nesil Dik İşleme Merkezi! Slogan: “Yüksek Kârlılık için Tasarlandı!”

DMG MORI, yeni ürünü M1’in ilk gösteriminin heyecanını yaşıyor. Rekabetçi bir fiyata üstün frezeleme performansı ve yüksek rijitlik ile yeni M1 tamamen “Kârlılığınızı artırmak için Tasarlandı!”

M1, giriş seviyesinde DMG MORI kalitesini sunuyor.

Her işletme için yeni ustalık sınıfı

 • Giriş seviyesi segmentinde DMG MORI kalitesi 
 • Yekpare tasarımlı makine gövdesi sayesinde yüksek statik, dinamik ve rijitlik ile birlikte mükemmel sönümleme özellikleri
 • Y eksen hareketinin her yerinde yüksek rijitlik için tasarlanmış geniş aralıklı masuralı kızaklar 
 • Yüksek rijitlik sayesinde mükemmel talaşlı kaldırma performansı ve yüksek yüzey kalitesi
 • Isı değişimlerine karşı tüm bileşenlerde, termal yüksek kararlılık
 • 850 x 650 mm ebat ve 600 kg’a kadar maksimum yükle çalışabilen sabit ve ısıl işlemle sertleştirilmiş tabla, iş parçası ağırlığından bağımsız olarak sürekli dinamik rijitliği garanti eder
 • Güvenilir Inline Spindle – dünya genelinde kurulu 3.000’den fazla makine
 • Kompakt tasarım (taban alanı < 6 m2) ile birlikte mükemmel uyumlu çalışma alanı (550 x 550 x 510 mm)
 • Kolay işletimli ve kullanıcı dostu kontrol sistemi SIEMENS 828D
 • Standart bir özellik olarak IoT Connector ile dijitalleştirme

DMG MORI, 45 ürün grubuyla, müşterilerine her metal işleme uygulaması için dünya ölçeğinde eşsiz takım tezgahları yelpazesi sunuyor. Bu etkileyici olanakların bolluğuna rağmen, her zaman önemli iyileştirmelerle yeni geliştirmeler için çıkış noktaları yaratıyor. Bu sefer Polonya’daki FAMOT mühendisleri basit, 3 eksenli işleme merkezlerinin giriş seviyesi sınıfında cazip bir pazar potansiyeli keşfettiler. DMG MORI, M1 ile daha önce hiç bulunmadığı yeni bir pazar segmentine giriyor. Bunun sonucunda Pfronten’deki dijital etkinlikle, kurum içi fuarda dünyada ilk gösterimi kutluyor. İsim: M1! Slogan: “Yüksek Kârlılık için Tasarlandı!”

Yüksek statik ve dinamik rijitlik ile birlikte mükemmel sönümleme özellikleri, kararlı talaşlı işleme sürecini beraberinde getiriyor.

Yekpare makine gövdesine ve sabit tablaya dayalı eşsiz tasarım sayesinde, M1 sınıfında üstün performansı yakalıyor. Yüksek statik ve dinamik rijitlik ile birlikte mükemmel sönümleme özellikleri kararlı talaşlı işleme sürecini beraberinde getiriyor. Yeni M1, son derece cazip bir fiyatla birlikte yüksek yüzey kalitesini ve artan makine ömrünü garanti ediyor. Tüm bileşenlerin yüksek termal kapasitesi M1’in termal deformasyona karşı direncini artırıyor. Üstelik DMG MORI tarafından geliştirilip imal edilen Inline Spindle, dünya genelinde 3.000’den fazla takım tezgahında kullanılmakta. 

Standart olarak IoT Connector ile tam dijitalleştirme

DMG MORI, yeni M1 ile müşterilerine kolay işletimli ve kullanıcı dostu bir kontrol ünitesi olan SIEMENS 828D’yi sunuyor. Daha da önemlisi, Siemens 828D ve 840D tamamen uyumlu olduğundan, NC programları kolayca ve hızla birbirleri arasında aktarılabiliyor. Diğer herhangi bir DMG MORI makinesi gibi, M1 de müşteri atölyelerinde bağlanılabilirliğin yanında, dijital geleceğe erişimi güvenceye alan IoT Connector ile donatılmıştır. IoT Connector, kullanıcıların NETservice, Service Camera veya my DMG MORI gibi çok çeşitli DMG MORI yazılımları ve dijital çözümlerinden yararlanabilmesini sağlıyor.

M1, pahalı ve teknolojik olarak gelişmiş işleme merkezlerinde, talaşlı işleme ile üretilen tüm 3 eksenli iş parçaları için mükemmel bir çözümdür.t

Başarının varyantları

DMG MORI, M1 Complete, M1 Plus ve M1 Pro olmak üzere üç mükemmel model varyasyonuyla farklı ekipman gereksinimlerini karşılıyor. Ekipman versiyonlarının ortak yönleri basit, hızlı ve sorunsuz devreye almadır. Teslimat sonrasında makine sadece bir gün içinde işletime hazırdır. M1 varyantları dijital olarak yapılandırılabilir ve daha da hızlı ve kolay bir şekilde doğrudan sipariş edilebilir. Sezgisel işletim konseptiyle, istenen makine yapılandırması zamandan ve yerden bağımsız olarak oluşturulabilir. Bunun yanında, müşteriler çevrimiçi oturumları sırasında istedikleri zaman DMG MORI teknoloji uzmanları ile doğrudan iletişim kurabilirler. Ayrıca, yapılandırıcı, DMG MORI’nin teknoloji ve çözüm portföyünden bütüncül kombinasyonlara olanak verir. M1 varyantları, onların ek seçenekleri ve DMG MORI Nitelikli Ürünler (DMQP) portföyü çok hızlı bir şekilde istenilen çözümde birleşebilir.