Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Yetkilileri Boehlerit Türkiye’yi ziyaret etti.

Boehlerit Türkiye’nin art arda gerçekleşen makine yatırımları, dinamik şirket faaliyetleri ve yerli ürün kataloglarını piyasaya sürmesi ile pazardaki rekabet gücünün giderek yükseldiği gözlemleniyor.

Boehlerit Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Dik,  Yatırım Ofisi’nden gelen misafirlere şirketin faaliyet alanlarından, yakın dönemde gerçekleşen yatırımlardan ve gelecek yatırımlardan bahsetti.

“Yerli üretimimizden aldığımız güçle ve Avusturya Kapfenberg’te bulunan merkez firmamızla gerçekleştirdiğimiz ortak Ar-Ge çalışmalarımızla hem yurt içinde hem de yirmiyi aşkın ülkeye olan ihracatımızla sanayi üretimine katkı sağlıyoruz. Havacılık, otomotiv, savunma sanayisi, kalıp endüstrisi, ağır sanayi gibi çok çeşitli üretim merkezlerinde bizim sert metallerimiz kullanılıyor. Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’nin ilk ve tek kesici takım üreticisi olarak mühendislik hizmetleri sunuyoruz” dedi ve yeni yatırımlarla üretim kabiliyetini daha üst seviyelere taşımayı hedeflediklerini belirtti. 

Sıcak sohbetin ardından yetkililere üretim merkezi gezdirildi. Toz karbürün yüksek teknolojili pres tezgahlarında forma sokulması, ön sinter ve son sinter aşamaları, yüzey ve kenar taşlama uygulamaları, kalite kontrol süreçleri Yatırım Ofisi yetkilileri tarafından bizzat gözlemlendi.

Cüneyt Dik, “Geçtiğimiz Mart ayında Viyana’da Türkiye Büyükelçiliğimizde düzenlenen resepsiyonda Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yetkilileri ile birlikte ağırlandık.  Avusturya Genel Müdürümüz Johann Werl’in de katılım sağladığı toplantında şirket faaliyetlerimizden bahsettik” sözlerini kaydetti.