Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Böhler Sert Maden LÖSEV’den genç misafirlerini ağırladı

 

Geçtiğimiz yıl sektörde 50. Yılını kutlayan Böhler Sert Maden (Boehlerit Grup), kurumsal sosyal sorumluluk bilinci ile çalışanlarının ve tüm sosyal paydaşlarının gurur duyacağı bir faaliyete imza attı.

Böhler ailesi “Meslekleri Tanıyalım Projesi” kapsamında sömestr tatilinde LÖSEV Vakfına bağlı çocukları ve yetkilileri fabrikada ağırladı.  İlk olarak üretim süreçlerini ve ürünleri tanıma fırsatı bulan çocuklar, tüm bölümleri tek tek ziyaret ederek meslek ve bölümler hakkında bilgi sahibi oldular.

Ziyaret esnasında Böhler Sert Maden personeli tarafından coşkuyla karşılanan çocuklar, eğlenceli saatler geçirirken, aynı zamanda fabrika çalışanları da LÖSEV yetkililerinin sunumu ile farkındalığını artırma şansını yakaladı.

Böhler Sert Maden Genel Müdür’ü Cüneyt Dik, “çocukların yüzlerindeki mutluluğu görmek bizim için her şeyden önemli,  geleceğimiz olan çocuklarımıza bilgi birikimi anlamında ufakta olsa bir katkımız olabildiyse ne mutlu bizlere diyerek, on binlerce lösemili çocuğun hayatını kurtaran; ülkemizde dürüstlüğün, umudun, sembolü olan LÖSEV’e, fabrikaya duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” sözlerini kaydetti.