Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Boehlerit Türkiye, yeni yatırımlarının müjdesini verdi

Boehlerit Türkiye, ülkemizde çoğunlukla dışa bağımlı bir sektör olan kesici takım, aşınma parçaları ve özel takımlar konusunda cesur yatırımları ile Türkiye’de üretilmeyeni üretmeye devam ediyor. Boehlerit Türkiye, TT Magazin’e yeni yatırımlarını anlattı: 

Cüneyt Dik - Boehlerit Türkiye Genel Müdürü

“Pandemi ile mücadeleyi, süreçlerimize çok hızlı entegre ettik ve hızlı aksiyonlar aldık. Aldığımız önlemler ve çalışanlarımızın gösterdiği sağduyulu yaklaşım ile süreci başarıyla yürütmeye devam ediyoruz. Pandemi süresince üretimimize ara vermeden çalıştık ve yatırımlarımıza devam ettik. Gerçekleştirdiğimiz yeni yatırımla üretim, istihdam ve ihracat rakamlarımızı artırdık.

Yeni sinterleme fırını en yüksek kaliteyi müşteriye garantiliyor

Yeni teknolojik yatırımlarımızın heyecanını yaşıyoruz. 2020 sene sonunda yapmış olduğumuz yatırımların sonuncusu olarak bünyemize kattığımız ve bu sene itibariyle üretim hacmimizi büyüten COD tipi basınçlı sinterleme fırını, en yüksek karbür kalitesini  müşterilerimize garanti ediyor. Sistem vakum sinterleme ve sinterlenmiş parçanın sıcak izostatik yeniden sıkıştırılması gibi iki teknolojiyi tek bir makinede birleştiriyor. 

Otomasyonu her alana entegre edeceğiz

Önümüzdeki dönemde otomasyona daha da ağırlık vereceğiz. Üretimi yeni teknolojilerle modernize ederek hız, esneklik ve verimlilik kazandığımızda otomasyon; olmazsa olmaz bir gereklilik haline geliyor. Üretim sistemimizi Endüstri 4.0’a uygun olarak geliştirerek otomasyonu her alana entegre etmeyi hedefliyoruz.

Pazarının büyük oyuncuları arasında yer alan Boehlerit Türkiye olarak global ve bölgesel pazarlarda başarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki bu hedef sadece kaliteli üretimle mümkün olabilir. Bu nedenle en yüksek teknolojideki yatırımlarımıza 2021 yılında da hız kesmeden devam ediyor ve kendimizi sürekli yeniliyoruz. Yatırımlarımızla birlikte çalışan kadromuzu genişleterek Boehlerit ailesine yeni çalışma arkadaşları kazandırıyoruz.”