Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Boehlerit Türkiye, teknik liseli gençleri fabrikasında ağırladı

Gezi esnasında Boehlerit firması ekip çalışanları tarafından öğrencilere fabrika hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Fabrikada uygulanan güvenlik önlemleri konusunda öğrenciler bilgilendirilerek makina parkı gezdirildi.

Gezi sonrasında Boehlerit Türkiye Genel Müdür’ü Cüneyt Dik, öğrencilerin soruları yanıtlandı ve o günün anısına hatıra hediyeleri dağıtıldı. Cüneyt Dik;  “geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, fabrikamıza gerçekleştirdikleri teknik gezi ile Sert Metal uç üretimi süreçlerini ve fabrikada kullanılmakta olan teknolojileri yerinde gözlemleme fırsatı buldular.  Gezinin gençlerin hayata bakış açılarının ve vizyonlarının gelişmesine katkıda bulunacağını umuyorum” dedi.

Okul öğretmenlerinden Kadir Perili şunları söyledi; “öğrencilerin yeni teknolojileri görmesini sağlamak, sanayiyi sevdirmek ve mesleklerinin ne kadar değerli olduğunu fark etmelerini sağlamak amacıyla bu geziyi düzenledik.  Sanayide nitelikli eleman problemlerine çözüm bulmak ve teknik lise mezunu öğrencilerinin istihdamını kolaylaştırmak için teknik liselerde atölye imkanlarının geliştirilmesi, donanım ve tesisatın gelişen teknolojiye uygun olması gerekiyor.” Öğretmen Kadir Perili bu tür teknik gezi taleplerine, sanayicilerin olumlu geri dönüşlerinin; gençlerin bakış açısına büyük katkılar sunduğunu belirterek Boehlerit Türkiye’ye, gençlere olan duyarlılığı ve misafirperverliği için teşekkürlerini sundu.