Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

Asya Kaplanı’nın, Türkiye sanayisine yönelik iştahı dinmiyor

Asya Kaplanı'nın Türkiye Sanayisine Yönelik İştahı Dinmiyor

“Asya kaplanı” diye anılan Tayvan, Uzak Doğu’nun yükselen ekonomik gücü, parlayan yıldızı. 30 yılı aşkın süredir var olduğu Türkiye pazarında işbirliğini artırmaya yönelik iştahını da koruyor. Neden mi? Çünkü bu pazarı diplomatik olarak zor şartlarda temin etti ve büyümesinde Türkiye’ye tedarik ettiği teknolojilerin azımsanmayacak bir yeri var. 2020 yılının 2019 yılının ilk 6 ayına kıyasla Tayvan, 78.325.978 dolarla Türkiye’nin en büyük takım tezgahları tedarikçisi. Yıllardır olduğu gibi…

Tekstil, plastik ve kauçuk, gıda gibi ihracatta elini güçlendiren pek çok sektör olsa da Tayvan’ı Tayvan yapan makine, elektronik, bilişim ve bilgisayar ürünleridir. Sanayi, makina ve elektronik ürünler ile yakaladıkları yükselme ivmesini kaybetmek istemeyen ülke, imalatçılarını dünyada markalaştırmış ve küresel pazardaki rekabet gücünü günbegün artırmakta. Bu da Tayvan’ın, özellikle önde olduğu takım tezgahı alanında dünyanın beş büyük ülkesi arasında yer almasını sağladı. Hatta müzakerelerinin devam ettiği Çin’i müthiş bir diplomatik kıvraklıkla en büyük ihracatçısı yaptı, ABD ve Türkiye ise Çin’den sonra Tayvan’ın en büyük üç pazarı olarak sıralamada yerini aldı. 

 

Tayvan-Türkiye takım tezgahları ticaretinin politikası: Kazan-Kazan

Bununla birlikte elektronik ve IT alanlarında teknolojik gelişmişlik düzeyine bakıldığında Türkiye ve Tayvan’ın kazan-kazan ilkesinde makine sanayinde işbirliğine açık alanların olduğu hala apaçık bir gerçek. Çünkü Tayvan, teknolojik üretimin doğasına uyup hiçbir zaman aynı kalmadan, güncellenerek ve çağın üretim ihtiyaçlarına uyum sağlayarak üretiyor ve Türkiye’nin de tedarik sanayisinin yanı sıra adım attığı ana sanayi üretimindeki ihtiyaçları da büyüyor. Bu da iki ülkenin bilhassa makine sektöründe ticari işbirliklerini artırıp güçlendiriyor. 

 

Teknolojik özgünlüğünü kanıtladı

Tayvan’ı muadili olduğu Asya ülkeleri Japonya, Güney Kore’ye kıyasla Avrupa’daki rekabetini zorlayan algı: Çin malı gibi görülmesi. Halbuki, dünya gözünde “fiyat-performans uygun” takım tezgahları olarak nitelenen Tayvanlı teknolojiler “Endüstriyel açıdan gelişmekte olan ülkeler” için cazibe merkezi.  Sadece teknolojik üstünlük de değil: Tayvan, kendisini dünyaya ispatlamaya çalışan genç bir ülke olduğundan endüstriyel üretime aç; markalaşmaya ve tanınmaya yönelik müthiş inatçı. İşbirliklerine açık ve ticari üslubu sorun çözmeye odaklı… Japonlar, Meiji dönemindeki işgal bittiğinde Tayvan’a, teknoloji ve üretim kültürünü miras bıraktı. Sonuç olarak Tayvan yakın tarih içindeki gelişiminde teknolojik özgünlüğünü ispatladı ve girdiği pazarlarda kök salmaktaki başarısı, “uzlaşmacı ve alçakgönüllü ticaret” politikası ile tabiri caizse “Avrupa pazarının canına okuması;” Tayvan’ı “Çin malı” algısından sıyırıp attı. 

 

Tayvan teknolojiyi izlemek konusunda zor bir pazar

Çünkü teknolojisindeki değişim ve gelişim çok hızlı. Rekabet edebilirliğini korumak için “değişime ayak uydurmak” yerine “değişime ön ayak olmak” zorunludur Asya Kaplanı’na göre… TT Magazin, Tayvanlı üreticileri sayısız olarak fabrikasında ve TIMTOS Fuarı’nda ziyaret etti. İster basın sorumlusu olarak ziyaret ettiğimizde ister TİAD’ın pavilyon olarak ziyaretinde gözlemlenen şudur: Tayvan menşeili bir teknoloji, Türkiye’ye gelip sanayide çalışana kadar pek çok kez güncellenir, değiştir. 2015’teki ziyaretimizde “mevcut ürünlerimizi Endüstri 4.0’a adapte edeceğiz” diyen üreticiler, 2017’deki TIMTOS şovunda yenilenmiş ve yeni devrime adapte edilmiş takım tezgahlarını görücüye çıkarmıştı.  

 

Pekiyi, bunu nasıl yaptılar? 

Tayvan, dünya pazarındaki müşterilerinin ihtiyaçlarını dinliyor. Onların ihtiyacı olan geliştirmelere uygun olarak; yükte hafif, pahada ağır bilişim teknolojileri ve yazılımlarla takım tezgahlarını beslediler ve robotik sistemlere entegreye uygun hale getirdiler. Uzaktan takip sistemleri, dijitalleşme, otomasyona uyum; Tayvan teknolojilerini akıllı ve insansız üretim için biçilmiş kaftan haline getirdi. Gelişim konusunda, esnaflık ve ticaretteki mütevazılığını göstermeyen Tayvan, kendini “Kingdom of Smart Machinery” olarak tanımlıyor. Özetle: Pazar var, ihtiyaç var, çözüm önerisi var… İşin içerisinde devlet desteği, üretim kabiliyeti ve disiplin de girince başarı kaçınılmaz oluyor. 

 

Hizmet sektörüyle mi daha hızlı büyürsünüz ya da turizmle mi? Yoksa ülke içinde her türlü üretimin temeli olan makine sektörünü geliştirerek topyekûn mü kalkınırsınız? Tayvan’ı kalkındıran, teknolojik gelişim… 

Tayvan’da, makine üretimi, toplam üretim değerinin % 5’inden fazlasını oluşturuyor ve yıllık ihracatta 25 milyar ABD Dolarını aşıyor. 21. yüzyıla geçerken, imalat endüstrileri, ekonomi ve teknolojideki gelişme, sosyal değer ve politikanın değişen odak noktası veya çevremizin durumu nedeniyle uyum dahil olmak üzere toplumumuzdaki çeşitli trendlerden sürekli olarak etkilenmektedir. Tüm bu eğilimler, pazar talebinin ve üretim modelinin de değişmesine neden oldu.

Son yıllarda, dünya çapındaki üretim, seri üretimden az miktara ve çeşitli tiplerde özel taleplere doğru bir eğilim göstermektedir. Tayvan makine üretimi, kompakt üretim zinciri merkeziyle uzun süredir ünlüdür. Ancak bu eşsiz avantaja rağmen, Tayvan artık üretimlerini akıllı ve esnek bir hale dönüştürmek için büyük çaba sarf ediyor. 

 

“Önce üret, sonra optimize et” kavramı ve Endüstri 4.0 Akıllı Üretim Programı

Evet, akıllı üretime geçiş yapmak, firmalar için büyük bir servete mal olacak. “Önce üret, sonra optimize et” kavramı ile Tayvan, bu konuya çözüm buldu ve hatta Tayvan’da yenilikçi bir Endüstri 4.0 ürünü olarak “Smart Box” ortaya çıktı.

Akıllı üretimi genişletmek için hükümet ve sanayi STK’ları, liderliği ele aldı ve standartlaştırılmış bir ürün olan “Smart Box”u (Akıllı Kutu) geliştirdi. Smart Box, akıllı üretim platformunda gerekli özellikler için yüzde 70’e varan ortak özelliklerle tasarlandı. Bu, üreticilerin akıllı üretim dönüşümlerinde maliyeti düşürmelerine yardımcı olurken, kalan yüzde 30’luk kısım; firmaların fark yaratmak için ürününü özelleştirmesine olanak tanıdı.

Smart Box kurulduktan sonra, orijinal eski makinelerden bilgi toplayabilecek, uzaktan izleme gerçekleştirebilecek ve hatta Makinelerin İnternetini (IoM) oluşturabilecek. Smart Box, uluslararası standartları takip ederek Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), Üretim Veri Yönetimi (PDM) ve İstatistiksel Süreç Kontrolü (SPC) gibi çeşitli yönetim sistemleriyle donatılmıştır. Smart Box içinde bulunan sistemler, üretim siparişleri, iş parçası üretim durumu ve ekipman durumu gibi şeffaf bilgiler sağlamak için kolay okunan verileri göstermektedir. Smart Box ile tahmini olarak, çalışan başına gelirde yüzde 13,6, ekipman kullanım oranında yüzde 20 ve üretim verimliliğinde yüzde 7 artış olacağı öngörülüyor. Smart Box, fabrikaları insan emeği üretiminden dijitalleştirilmiş üretim yönetimine dönüştürmede büyük bir adım atacak.

 

Tayvan yapımı sensörlerin kolaylaştırıcılığı

Akıllı sensörler bugün üretim hattının neredeyse her bölümünde görülüyor ve bu da akıllı sensörlerin geliştirilmesini Endüstri 4.0’a ulaşmada kritik bir faktör haline getiriyor. Ekonomi Bakanlığı Endüstriyel Teknoloji Bölümü tarafından desteklenen Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü (ITRI), hem “Akıllı Mikrosistem Teknoloji Merkezi” hem de “Elektronik ve Opto-elektronik Sistem Araştırma Laboratuvarları”nda yeni bir program oluşturmak için ortak bir çalışma sonucunda “Akıllı Sensör Sistemi Entegrasyonu” gerçekleşti. Bu program, Tayvan’ı akıllı üretime ulaşmaya doğru yükseltmeyi hedefliyor ve Tayvanlı sensör geliştiricilerine kullanıma hazır, pratik, akıllı sensörler tasarlamada yardımcı olarak nihai hedeflerine ulaşmalarında yardımcı oluyor.

 

Akıllı veritabanı kurmak

Geçmişte, akıllı üretimle ilgili verilere ve bilgiye erişim, dil engeli ve bilgi platformunun olmaması nedeniyle zordu. Bu nedenle, Eğitim Bakanlığı ve ITRI’nin Mekanik ve Mekatronik Sistemler Araştırma Laboratuvarları “Akıllı Üretim Bilgi Veritabanı Platformu”nu oluşturdu. Platform, Endüstri 4.0 ile ilgili tüm teknik verileri ve bilgileri toplamakta, endüstri üyeleri ve akademisyenlerin ücretsiz erişimi için Çince’ye çevirmektedir. Sektörde daha fazla bilginin yayıldığı yerlerde, daha fazla üretici; akıllı üretim inşa etmek için eğitiliyor.

Tayvan hassas üretim endüstrilerinin nihai hedefi, akıllı üretimin bir üyesi olmak için yeterli kaynağı almalarını sağlamaktır. Bu nedenle, Ulusal Yönetici Yuan’ın talimatı üzerine, Ekonomi Bakanlığı bir Akıllı Üretim Teşvik Planı oluşturdu. Plan, Tayvan üretimi makineleri entelektüel hale getirmek ve tüm endüstri alanları için yerel tedarik zinciri işbirliği oluşturmak üzerineydi. Birlikte, gelecekteki küresel pazarlarda ihtiyaç duyulan daha gelişmiş üretim sistemlerini araştıracaklar ve Tayvan’ı “Akıllı Makineler Krallığı” haline getirecekler.

 

Kovid-19 sınavından tam not aldı

Endüstri 4.0, Kovid-19’dan önce insansız üretim, karanlık fabrika ve uzaktan erişim için kapital ve zor üretim biçimlerinde insan sağlığı ve güvenliği için iyi niyetli bir girişimdi. Ancak Kovid-19’la yaşanan pandemide, girişim bir zorunluluk olarak kendini gösterdi. Yakaladığı gücü kaybetmek istemeyen Tayvan, hastalığın kendini gösterdiği ilk andan itibaren ülke olarak aldığı sert önlemleri sanayi üretimine taşıdı. Ve dünyaya, insan gücünden bağımsız da üretim yapabilecek teknolojileri,  birçok endüstriyel sistemle entegre ederek dünya pazarına açtı. Bu durum kullanıcının vakit kaybetmeden sisteme adapte olmasını ve pandemiden minimum hasarla çıkmasını sağladı.

 

Tayvanlı 12 marka, Türk pazarında ürünlerini anlattı

Tayvanlı markalar Türkiye sanayisinin ihtiyacı olan marka ve ürünleri tanıtmak için TT Magazin’i seçti. Makalenin devamında, Tayvan Makina Sanayi Birliği’nin (TAMI) öncülüğünde kendisini bizim pazarımızda tanıtmak isteyen 12 Tayvan menşeili markanın, ürünlerine yönelik mesajlarına yer verdik. 

Detaylı Bilgi için TAMI ile iletişime geçebilirsiniz: http://bit.ly/tami-info

 

 Lineer Kızaklarda Yeni Seçim:  A+Linear Technology 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/aplus-linear

A+ Linear Technology Co., Ltd, lineer kızak sektöründe Tayvan’ın önde gelen üretici ve ihracatçılarından biridir. Faaliyetlerimize 2018 yılının başında başladık ve ağırlıklı olarak Güney Kore , Japonya, Tayland, Vietnam, Çin ve Güney Doğu Asya bölgesine ihracat yapıyoruz.

Şu anda standart tipte 15 ila 30 boyutları arasında ve minyatür tipte 9 ila 15 boyutları arasında üretim yapıyoruz. En üst düzey kalitede ürünleri ve hizmette benzersiz kişiselleştirilmiş yaklaşımı hedefleyen şirketimiz için “Kalite, Güvence ve Güvenilirlik” her zaman en önemli konumdadır. Geçtiğimiz yıllarda, devam eden gelişimimiz ve sektördeki büyüme, kıskanılacak bir ün kazanmamıza vesile oldu. Çoğu makine için uygun olan, uygun Lineer Kızak özelliklerini önerebiliriz. Müşterilerimizle ilişkilerimizin uzun süreli olacağına dair inancımız tamdır.

 

CNC Plaka Kesim ile Delme ve Kaynak Ağzı Açma Makinesi’nde uzman: Asia Machine Group 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/asiacnc

Asia Machine Group (AMG), Tayvanlı yüksek kaliteli, dayanıklı ve uygun fiyatlı CNC kesme ve delme makineleri imalatçısıdır. Ürünlerimiz, küçük bağımsız birimlerden 12 metre genişliğe kadar ihtiyaç duyulan her boyutta özel olarak üretilebilir. AMG 1987’den beri dünya çapında 50’den fazla ülkede 3.500’den fazla ünitenin kurulumunu yapmıştır. AMG CNC Plaka Kesim ile Delme ve Kaynak Ağzı Açma Makinesi ile; çelik yapı, gemi yapımı ve kimya işleri endüstrilerinde popülerdir.

Müşteriler tek bir makinede plaka kesme ve delme işlemlerini geçekleştirebilir ve iki makine yerine tek makine kullanarak maliyette en az %50 oranında tasarruf edebilir. İsteğe bağlı eğimli başlık eklemesi ile, plakaları eğimli kesme ve delmeye de olanak tanır.

Etkin Kesme Genişliği: 1.700 - 10.000mm

Etkin Çalışma Boyu: 3, 6, 9, 12(M)... Müşterinin gerekliliklerine göre özel olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir kısıtlama yoktur.

Maksimum Delme Çapı: 32mm, 50mm

Maksimum Delme Kalınlığı: 50mm

 

Broş çekme makinesinde iddialı: AXISCO Precision Machinery 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/axisco

Yeşil çevreye duyarlı bir şekilde, elektrikli araçlar günümüzün trendi haline geldi. Helezon dişliler de daha popüler hale geldi ve daha fazla verimlilik ve daha az gürültü nedeniyle farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

1984 yılında kurulan AXISCO Precision Machinery Co. Ltd, Tayvan’da profesyonel broş çekme makineleri üreticisidir. Helezon Servo Masaüstü Broş Çekme makinemizi size tanıtmak için buradayız. Makine, bir dakikadan daha kısa sürede ayna dişlide helezon profil üretebilmektedir! Makine, helisel açı, kesme hızı ve strok için programlanabilen servo sistemle çalışır. Kullanıcı dostu tasarıma sahiptir. 

AXISCO broş çekme makinesi kaliteli şekilde üretilmiş, modern görünüme sahip, fiyatlandırma ve teslimat süresi açısından da rekabetçi bir üründür. Dünyanın önde gelen üreticilerinin farklı alanlardaki ortakları olmaktan onur duyuyoruz ve ortağınız olmayı dört gözle bekliyoruz.

 

 

 

 5 Eksenli döner tablada profesyonel:  HSU PEN International Precision Machinery 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/hsupen

Yüksek rijitlikte, ekstra geniş radyal ve eksenel rulmanlar kullanır ve ψ125, ψ170, ψ210, ψ255, ψ320 ve ψ400 mm tabla çapı seçeneklerini sunar. 255’in üzerindeki modeller için, yatma ekseni (tilt), eksantriksiz frenleme kuvveti sağlayan en yeni tam çap çevre freni kullanır. Maksimum sıkıştırma alanı, daha yüksek sıkıştırma kuvveti, titreşim ve frenleme gecikmesi olmaması gereklidir. Kompakt, sağlam ve kapalı yapı ile birleştirilmiş yüksek tork, yüksek kesim kalitesi sağlar.

170’in üzerindeki modeller için, tüm destek ünitelerinde tam çap çevre freni ve büyük delikli Japon yapımı silindirik rulmanlar kullanılır. Kalite konusunda ısrarcı olmak, HSU PEN’in değişmez anlayışıdır. HSU PEN’de, en iyi döner tabla kalitesini sunmaya kararlıyız. Parça işlemeden, montaj ve bitmiş ürünün test edilmesine kadar tüm üretim süreci boyunca titiz kalite kontrolü yapılır. HSU PEN ürünleri hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda yaygın olarak tanınmaktadır. HSU PEN, 2019 yılında SGS’den ISO-9001 belgesi almıştır.

 

 Yüksek hızlı, hassas presler için:  FAIR OAKS Precision Machinery (F) 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/fairoaks-ltd

“Yüksek hızlı hassas pres, hassasiyet, güvenlik ve dayanıklılık” mottosuyla FAIR OAKS PRECISION MACHINERY CO. LTD. 30 tondan 360 tona kadar yüksek hızlı ve güçlü presler üretmektedir. Yıllar içinde kendimizi kanıtlayarak Tayvan’da lider bir pres makinesi üreticisi olarak yerimizi sağlamlaştırdık. Sarsılmaz kalitemiz ve profesyonellik anlayışımızın bize kazandırdığı itibarımızla, müşterilerimize çok değerli, gelişmiş ve güçlü presler sunuyoruz. Yüksek hızlı preslerimizin sayısız özellikleri vardır. Her biri yüksek performanslıdır, sağlam yapıya sahiptir, kullanımı ve bakımı kolaydır ve hızlı yanıt veren servisimiz tarafından desteklenir. 

Güçlü preslerimiz baştan sona sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Masif dökme demir çerçeveler, deformasyonsuz, uzun vadeli hassaslık ve stabilite için gerilimden arındırılmıştır. Çerçeve yapısı, optimal yapısal mukavemet ve sertliği elde etmek için Sonlu Elemanlar Analizi kullanılarak tasarlanmıştır; titreşime karşı oldukça dayanıklıdır ve kapsamlı güvenlik korumaları ile birlikte gelir. Mikroişlemcili kontrol ünitesini öğrenmek ve kullanmak oldukça kolaydır ve operatör eğitimini minimuma indirir. Kendi kendine arıza teşhis işlevi ve kullanıcı seviyesine göre kilitli kontrol, kullanımı güvenli kılar ve bakımı kolaylaştırır. 

Fair Oaks yüksek hızlı ve güçlü presler, ekibimizin desteği ile üretim hızınızı şaşırtıcı derecede düşük bir maliyetle yükseltebilir ve karlılığınızı daha da artırabilir. Güçlü servis ekibimiz ile Türkiye’de hızlı teknik servis sağlıyor ve avantajlı fiyatlar sunuyoruz. Türkiye pazarına önem veriyor ve iyi işbirliğimizi korumak adına çaba sarf ediyoruz.

 

Elmas/CBN disk düzeltme ve temizleme (taşlama) makinesi üretiminde öncü:  FARMAN MACHINERY IND 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/farman-machinery

Elmas/CBN disk düzeltme ve temizleme (taşlama) makinesi FC-250EX, elmas ve CBN tek disk ve çoklu disk takımları üzerindeki yassı yüzeylerin, açıların ve yarıçapların kolay ve verimli bir şekilde düzeltilmesi ve işlenmesini sağlar. Kullanımı basit, son derece hassas ve etkin maliyetlidir. Makine; PLC kontrollü, otomatik ve geri beslemelidir. Otomatik salınım, otomatik döndürme özellikleri vardır ve servo motorla kontrol edilir. Makinede “RushVision System, USA” bulunmaktadır. Yassı yüzeylerin, yarıçap, açı ve disk profili formları dahil olmak üzere çeşitli disk türleri bu sistemle kullanılabilir ve monitörde gösterilebilir. Ekranda gösterilen profil, önceden ayarlanmış büyütme seviyelerine kalibre edilir, böylece profil gösterilen tekerleğin boyutuna göre doğru konumlandırılabilir. Dijital komparatöre benzer. Tüm komutlar bilgisayarda programlanır. İstenilen format tipi RushVision yazılımında bulunmuyorsa, operatör profili çizmek için dahil edilen CAD özelliğini kullanabilir veya harici olarak oluşturulan bir CAD dosyası bilgisayara DWG veya DXF formatında aktarılabilir. Tüm işlemler çok kolaydır. 

 

 

 

 

LV INTERNATIONAL’dan parmak freze harikası: 884L-Z 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/lv-int

Değişken Ağız Açılı Parmak Frezeler grubundan 884L-Z, 55 HRC’nin altında sertlik derecesine sahip genel malzemeleri kesmek için kullanılan değişken ağız açılı parmak frezedir. 884L-Z’de kullandığımız yüksek kaliteli karbür, ciddi bir sertlik ve aşınma direnci sağlıyor. Takım titreşimi, değişken tasarım tarafından absorbe edilir ve bu durum kesme işlemini kararlı bir hale getirir. TiAlN kaplama, metal çapaklarını azaltmak için pürüzsüz bir yüzey kaplaması sağlar. Bu nedenle 884L-Z, verimliliği ve yüzey kalitesini iyileştirmek için yüksek kesme hızı koşullarında çalışılabilmeyi sağlar.884L-Z sadece genel malzemeler için değil aynı zamanda paslanmaz çelik için de uygundur. Değişken ağız açılı parmak frezemiz 884L-Z en çok satan ürünümüzdür ve kesme performansı geleneksel ürünlerden çok daha iyidir. Değişken ağız açılı parmak freze ürün ailesinde, müşteri taleplerini karşılayan çeşitlerimiz arasında köşe radyüslü tip, ekstra uzun ve kısa tip, 5 kanallı tip frezeler de mevcuttur.

 

 Sıcak Kalıpta Dövme Presleri için  SANES PRESSES CO 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/sanes-press

SHF serisi; ısıtılmış, sıcak kalıpta dövme işlerinde kullanılan her türlü metal için uygundur. Sıcak kalıpta dövme işlemlerinde yüksek hassasiyet, yüksek sertlik, düşük gürültü gerekliliklerini eksiksiz şekilde karşılayın. Yeni tasarımla, kalıpta dövme, yüksek hassasiyetli bir işlem haline gelir. Yüksek sertlik yapısını ve bir çok uygulamada kullanılan eksantrik yüklemeyi hedefleyen yeni uygulamalar.

Yüksek torklu düşük ataletli serbest tip kavrama ve fren

Kavrama ve fren, özellikle yüksek frekanslı aralıklı döngü ve ağır yük pres işlemleri için tasarlanmıştır. Yüksek tork, yumuşak başlatma, hızlı bağlama. Hızlı dağılımlı ve düşük gürültülü şekilde tasarlanmış benzersiz fren sistemi. Asbest içermeyen balatalar, aşınmaya dayanıklı, bakımı kolay, daha fazla çevre koruma bilincine sahip. Kapasite 1.000 tonun üzerinde olduğu takdirde SHF serisinde su soğutmalı tip fren kullanılır. Bu şekilde, yüksek frekanslı çalışma sırasında fren açısı korunur, fren kullanım ömrü uzar.

Çapraz X-tip kılavuz raylarda neredeyse sıfır boşluk değişimi 

Kızağın ve kılavuz raylarının benzersiz çapraz X-tip ısı genleşme dengeleme tasarımı ile yanal boşluk değişimi, ısıtılmış, sıcak kalıpta dövme sırasında neredeyse sıfıra kadar düşer. Bu, dövme ürünlerinin kalitesini garanti altına alır ve kalıpların hizmet süresini uzatır.

Geliştirilmiş Kalıp Yüksekliği Ayarlama Cihazı

Kaydırma alanı içine monte edilmiş kalıp yüksekliği ayarlama cihazı. Isıtılmış, sıcak kalıpta dövme işlemi sırasında oksit kabuklarının ve kimyasal sıvının kaydırma alanına girmesini önler. Bu, yedek parçaların aşınarak hasara neden olmasını da önleyebilir. Makinenin dayanıklılığını artıran ve kalıcı değer sağlayan yüksek kaliteli makine hassasiyeti. Çağdaş, yüksek hassasiyetli, imalat endüstrisinin gereksinimlerini tamamen karşılayan cazip ve yüksek verimlilik sunan bir model…

 

 Taşlamada hassas imalat çözümüne erişim:  PALMARY MACHINERY 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/palmary-grinding

Silindirik CNC taşlama tezgahı, tüm kızaklarda, çark kafasında, daha iyi sönümleme etkili, metalden metale sürtünmesiz, tamamen hidrostatik bir makinedir. Makinenin yapısı yüksek kaliteli Meehanite dökme demirden olup, ısıl işlem görmüştür ve üstün stabilite için gerilimi giderilmiştir. 

Tek istasyonda birden fazla taşlama işlemini gerçekleştirebilen birleşik bir makinedir. İç çap taşlama ekipmanı ilave edildiğinde, dikliği sağlamak için tek bir işlemle dış, iç çap, alın taşlama işlemini tamamlar. Özel Palmary grafik arayüzü, daha kapsamlı bir çalışma tarzı sağlar ve programların kolayca ayarlanmasına yardımcı olur. 

Silindirik taşlama makinesinin kapasitesi, döner tabla 320 mm (12,5 inç), iki merkez arasındaki mesafe 600 mm’dir (23,6 inç). Maksimum 100kg/150kg ağırlığa kadar iş parçalarını işleyebilir. Yüksek verimli üretim için en iyi fırsattır ve 20 yılı aşkın tecrübemiz sayesinde, otomotiv parçaları, hidrolik bileşenler, burç silindirleri vb. dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde referanslarımız bulunmaktadır. 

“Karanlık fabrika” trendi altında, OCD serisi silindirik taşlama makinesi, katma değeri artırmak için eksiksiz bir taşlama çözümü sunmak adına Palmary otomasyon sistemi ile entegre edilebilir. Palmary, çeşitli taşlama makineleri ile anında hizmet sağlamak için Avrupa, Amerika, Hindistan pazarını kapsayan 40’tan fazla ülkede rekabetçi çözümlere ve güçlü ekip çalışmasına dayanan bir anlayışa sahiptir. 

 

 Kompakt Taretli CNC Torna Tezgahı  APEX PRECISION TECHNOLOGY’den 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/apex-corp

DV-1 SERİSİ (PHL-30T) modeli, 4 inç hidrolik 3 çeneli torna aynalı veya 5C hidrolik pens adaptörlü A2-3 kayış tahrikli iş miline (5000 dev/dak) sahiptir. Gang tipi standart modelimizdir ve müşterilerimizin işleme ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş çözümler sunabiliriz. Küçük hassas parçaların işlenmesi için uygundur. Sağlam makine yapısı, rekabetçi maliyetiyle birlikte yüksek hızlı makineli işlemede, olağanüstü stabilite sunar. CNC kontrol sistemi opsiyoneldir (DELTA, SYNTEC, MITSUBISHI, FANUC, vb…)

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Çeneli Torna Aynalı Tip NC İç Taşlama Makinesi:  PINTAI MACHINERY CO 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/pintai-tw

Taşlama sırasında maksimum stabilite sağlayan sağlam makine yapısı ve sertleştirilmiş çift “V” kızak dahil olmak üzere NC-150L’nin özellikleri, kızak yüzeyleri hassas bir şekilde taşlanmış, Turcite-B ile kaplanmış ve elle raspalanmıştır. Kullanım bakımından NC-150L, kolay kullanım sunan dokunmatik ekranlı NC kontrol cihazı ile donatılmıştır. Makinenin işletim programında, en sık gerçekleştirilen içten taşlama için iki mod bulunur: Açık delik ve kör delik taşlama. Farklı içten taşlama uygulamaları da mevcuttur.

Seçiminizi taşlama verimliliğinden yana kullanın. İş parçaları, hızlı besleme sağlamak için 3 çeneli bir torna aynasıyla güvenli bir şekilde kenetlenecek şekilde tasarlanmıştır. Hem X hem de Y ekseni otomatik olarak beslenir ve ayrı servo motorlar tarafından tahrik edilir, bu esnada fener mili ve taş kafası mili için değişken hızlar sağlanır: Yüksek çark hızı, işleme verimliliğini önemli ölçüde artırır ve yüzey kalitesini iyileştirir. Taş kafası milinin maksimum hızı dakikada 50.000 devirdir. Yüksek hızda kesim, yüksek verimlilik, yüksek kalite müşterilerimize verdiğimiz garantilerdir.

 

 Manyetik Sistemli Hızlı Bağlama Mengeneleri:  HOMGE MACHINERY IND. 

Detaylı bilgi için; http://bit.ly/homge-machinery

ECMC Manyetik Mengene, manyetik malzeme işleme için uygun bir üründür. Mengenenin daha stabil ve dayanıklı kalmasını sağlamak için patentli T şeklinde özel bağlantı ekipmanlarına sahiptir. İki mengene aynı anda bağlanabilir. Ayrıca iş ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen çeşitli sabitleme aksesuarlarına sahiptir. Kullanıcılar, mengenelerin konumunu ve miktarını üretim sürecine veya iş parçalarının şekline göre yapılandırabilir. Manyetik mengene, iş parçalarını hızlı bir şekilde sıkıştırır ve kullanıcılara, beş taraflı işleme sağlamak için aynı anda farklı yönlerden delme, frezeleme, kanal açma, vb. işlemleri tamamlamalarına olanak tanır. Manyetik mengenenin bakımı kolaydır. Sıkma işlemi sırasında elektrik güç kaynağı kullanılmaz ve mekanik iç yapı neredeyse hiç arıza yapmaz. Bir torna tezgahı aynası olarak, manyetik mengene, ters çevirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve bunun sonucunda doğabilecek ölçü hatalarının da önüne geçer. İşleme verimliliğini önemli ölçüde arttırır ve gerekli hassasiyeti sağlar. Tezgaha ölçü kısıtlaması yapmadan yerleştirilebildiği için gantry tip işleme için son derece uygundur. Yukarıda belirtildiği gibi, manyetik mengene sadece CNC İşleme merkezi için değil, aynı zamanda 5 eksenli hassas işleme için de kullanılır.