Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 
  • DOLAR 
  • İstanbul : °C

3 bin dünya makina devi Endüstri 4.0 için İstanbul'da buluştu

Yeni sanayi devriminin öncü makinaları MAKTEK Avrasya 2016’da sahne aldı.

Makina ve takım tezgahları sektörünün Avrasya'daki en büyük buluşması MAKTEK Avrasya, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in katılımı ile TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Ziyaretçilerin ilk gününde yoğun ilgi gösterdiği MAKTEK Avrasya 2016, 16 Ekim tarihine kadar 75 ülkeden 70 bini aşkın sektör profesyonelini ağırlayacak. Yeni sanayi devriminin öncü makinalarının ilk kez sergilendiği fuarın 1.5 milyar dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor. Robot gösterisi ile başlayan fuarla birlikte toplam ihracat içindeki yüzde 8'lik makina ihracatı payının yüzde 20'ye çıkarılması hedefleniyor

Son 5 yılın en çok tartışılan konuları arasında yer alan Endüstri 4.0'ın üretim alanında geleceğini şekillendirecek yeni nesil makinaları, MAKTEK Avrasya 2016'da sahne aldı. Makina ve takım tezgahları sektörünün Avrasya'daki en büyük buluşması MAKTEK, "Endüstri 4.0 ve Geleceğin Akıllı Üretim Mühendisliği" teması ile Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in katılımı ile açıldı. 

Türkiye'nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan "Makina" ve "Takım tezgahları" sektörünün dünyaya duyurulmasında önemli bir köprü görevi gören fuarda, 'Dünya Ekonomik Formu' dâhil olmak üzere son yılların en önemli konuları arasında yer alan Endüstri 4.0, fuarın ikinci gününden itibaren alanında uzman isimlerce her yönüyle masaya yatırılacak.