Takım Tezgahları ve Üretim Teknolojileri Dergisi
SEKTÖRÜN GÜÇLÜ BİRLİKTELİĞİ

  • EURO 6.6063
  • DOLAR  5.8898
  • İstanbul : 29.4°C

Editörden

“Memleket meselesi” olarak gördüğümüz, inandığımız bir MAKTEK Avrasya Fuarı’nı daha geride bıraktık. Fuar sonrasında üyelerimizden gelen “geçmiş olsun” mesajlarını, 2019’da aklımızı başımızdan alacak MAKTEK Konya ve MAKTEK İzmir Fuarlarını hatırlayıp gülümseyerek yanıtladık. 

Fuardaki hareketlilik, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve ekonomik gelgitler sebebiyle “Acaba siz bu fuarı doğru zamanda mı gerçekleştiriyorsunuz” sorularını cevapsız bıraktı. Telefon açıp “mevcut ekonomik ortamda MAKTEK Avrasya’nın önemini” sorduğumuzda üyelerimiz adeta “Dünya yansa biz bu fuarı yapıyoruz” cevabını verdi. Bu yanıtla güçlendik ve en büyük umudumuz olan fuarımıza sımsıkı sarıldık. 

Gelenek bozulmadı ve MAKTEK Avrasya’ya özel yayımlanan TİAD Gazetesi fuar boyunca dağıtıldı. TT Magazin ise, bu uluslararası platformu bir fırsata çevirmenin peşindeydi. Binlerce uluslararası dev markanın üst düzey yöneticilerinin peşine düştük. Onlara mevcut ekonomik ortamı nasıl gözlemlediklerini ve yatırım kararlarını sorduk. Duyduklarımız bizi mutlu etti, umarız ki bu görüşlere yer verdiğimiz dosya çalışması da sizleri mutlu eder. 

Acısıyla tatlısıyla, zor çıkan sayılarıyla, fuarlarıyla bir yılı daha bitiriyoruz. Her şeyden önce TT Magazin’e gösterilen ilginin bu yıl, diğer yıllardan çok daha fazla olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz. Umarız ki 2019’da da hem üyelerimiz hem de sektör paydaşlarımız TT Magazin’e olan ilgi ve alakasını esirgemez. Umarız ki 2019’da çok daha fazla üyemizi ziyaret edebilir ve sektör sorunlarına dokunabiliriz. Umarız ki 2019’da dopdolu içerikler ve siz değerli üyelerimizden gelen haberlerle müthiş bir dergi yılı geçiririz. 

Bursa Endüstri Zirvesi 2018’de görüşmek üzere… 

 

 

Saygılarımızla,